Skip to content

Marokbabák

A Marokbaba egy idegrendszerfejlesztő játék, amely ötvözi a természetes tanulás elemeit, a kötődő nevelés elveit és a Montessori szemlélet szabadságát, erősíti a szülő-gyermek kapcsolatot, az óvoda- és iskolaérettséget.

A Marokbaba mindemellett olyan otthoni fejlesztőeszköz, amely komplex módon hat a részképességekre és segítséget nyújt a szülőknek gyermekük kognitív-, mozgás- és érzelmi fejlesztésében, felkészítve őket az óvoda- és iskolaérettségre. E mellett jó szívvel ajánljuk pedagógusoknak, fejlesztőknek és intézményeknek is.

A Marokbabák természetbarát anyagokból készülnek, az aljuk 3D nyomtatott fa, a tetejük pedig étkezési szilikon. Lefedik a teljes szenzoros skálát, komplex módon hatnak a részképességekre, önálló személyiséggel rendelkeznek, így a gyermekek belső világának részévé válhatnak. A Marokbabákkal végzett feladatok és a közös játék az átlagosnál hatékonyabban építi az idegi kapcsolatokat, ezáltal a mozgás, értelmi és érzelmi érés is jobban támogatható. A szakmai módszertant fejlesztők, pedagógusok és terapeuták validálták, a játék pedig 2025-ben megnyerte a Nemzeti Tehetség Program Start fődíját! A hozzá tartozó szülői segédlet négy korcsoport szerint, szakaszonként 36 feladattal és végtelen variációval segít, hogy otthoni körülmények között tudd támogatni gyermeked mozgás-, értelmi- és érzelmi fejlődését!

Kófic, a toboz

Íme Kófic, aki megunta a fenyőfák alatti hempergést és elindult felfedezni a nagyvilágot! 

Minden baba alja 3D nyomtatott fa, a teteje étkezési szilikon. Kófic szintén a szenzoros skála vége felé helyezkedik el, alakja, tapintása, színvilága és a vele végezhető számtalan feladat segíti a gyermekek finommozgásait, fogását, vizuális érzékelését, érzelmi érésüket. Az aljak és a tetők cserélhetők, a Marokbabákból 56 féle duoszenzoros variáció hozható létre!

A Kófic szó jelentése: Általában tréfásan a haszontalan, léha, mihaszna emberre mondták, aki úgy feküdt az avarban, mint tobozok a fák alatt. 

Geremic, a csiga

Geremic már napokkal ezelőtt elindult az oldalunkra, de csak most ért ide! Nem véletlenül, hiszen ő egy csiga-biga. 

Minden baba alja 3D nyomtatott fa, a teteje étkezési szilikon. Geremic kevésbé szenzoros, ugyanakkor a kialakítása, színe és a csigavonala számos fejlesztő gyakorlatot tesz lehetővé. A vonalvezetés a finommozgás, tárgyérintés és az érzelmi készségek szempontjából is fontos sőt, az írott “a” betűt készíti elő. Az aljak és a tetők cserélhetők, a Marokbabákból 56 féle duoszenzoros variáció hozható létre!

Geremic a csiga, az esőt szereti és nyugodtan vízbe is tehetitek, ahogy a többieket is! 

A Geremic szó jelentése: A Gere ősi magyar névként harcost, lándzsát jelentett, a “mic” pedig kicsinyítő képző, vagyis Geremic egy kis hős csigapancélban, aki támogat!

Gömböc, a kavics

Ugye Ti és a kis lurkóitok is szeretnek kavicsokkal játszani a folyók, patakok, tavak mellett? Gömböc a kis gyűjtögetők kezébe vágyik és a szentendrei Duna-partról érkezett! 

Minden baba alja 3D nyomtatott fa, a teteje étkezési szilikon. Gömböc a legsimább felületű Marokbabánk és talán az egyik legkülönlegesebb is, hiszen a híres magyar találmányra hasonlít, amelyik mindig talpra áll! Teteje segíti a gyermekek tárgyfogását, elengedését, megérteti a lendület, dobás és elkapás fontosságàt. Az aljak és a tetők cserélhetők, a Marokbabákból 56 féle duoszenzoros variáció hozható létre!

Gömböc, a dundi kis kavics, az alak- és formavilág kialakításában, megimerében is hasznos! Segítsetek, hogy ő is minél többekhez eljusson! Minden nap új babát mutatunk be

A Gömböc szó jelentése: Népies magyar kifejezés, amely a mesevilágban dundi alakot és nehéz ételeket jelent, egy különleges magyar találmány is ezt a nevet viseli! 

Tápli, a fakéreg

Emlékeztek, milyen megsimítani egy fa kérgét? Tápli egy öreg tölgy kérge volt, és csak az erdei állatok meséiből ismerte a csillagokat. Amikor aztán a hangyák lerágták és a fűbe esett, meglátta a hatalmas, csillagos eget. 

Minden baba alja 3D nyomtatott fa, a teteje étkezési szilikon. Tápli felülete a motorikus ismétléseket, sorozatokat, rendezettség megismerését és megértését segíti, színe figyelemfelkeltő, alakja pedig a ceruzafogást támogathatja! Az aljak és a tetők cserélhetők, a Marokbabákból 56 féle duoszenzoros variáció hozható létre! 

A kis fakéreg a szenzoros skála elején helyezkedik el, de annál hasznosabb. 

A Tápli szó jelentése: a magyar ősnyelvben etimológiai értelemben “tápláló”, “életet adó” jelentése volt, ahogyan a fáknak!

Csuri, a mackó

Kinek ne lenne odahaza egy vagy két puha mackója?

A nagy medve – aki a Marokbaba logóját is inspirálta – tervet készített, majd fára mászott, kiállta a csípéseket és megszerezte a világ legfinomabb lépesmézét! 

Amint beleharapott, olyan boldogság öntötte el, hogy Marokbabává változott! 

Minden baba alja 3D nyomtatott fa, a teteje étkezési szilikon. Csuri fogáserősítő, egyensúlyfejlesztő, felülete a térérzékelésben és a tárgydinamikában segíti a piciket. Az aljak és a tetők cserélhetők, a Marokbabákból 56 féle duoszenzoros variáció hozható létre! 

Csuri a szenzoros skála közepe-vége felé helyezkedik el, mélyedései átvezető szerepűek. 

A Csuri szó jelentése: A csuri szó egyes tájakon bozontos, loboncos hajfonatot jelentett, szlengben pedig szerencsét és jókívánságot! Nálunk a bozontos, vidám mackó, aki szerencsét hoz! 

Stücli, a süni

Jó napot, Stücli vagyok! Engem hallottatok tegnap este szuszogni, kaparászni és kotorászni a bokrok alján. Amikor megláttam egy cicát, olyan hirtelen gömbölyödtem össze, hogy Marokbabává változtam! 

Minden baba alja 3D nyomtatott fa, a teteje étkezési szilikon. Stücli az egyik legérdekessebb formavilágú Marokbabánk, hiszen az alja és a teteje inverz. Felül puha “tüskék” találhatók, amelyek a taktilis érzékelés szempontjából számos lehetőséget rejtenek, alul pedig kis mélyedések, amelyek az illeszkedést, a pontosságot, szabálykövetést segítik. Az aljak és a tetők cserélhetők, a Marokbabákból 56 féle duoszenzoros variáció hozható létre! 

Stücli, a kis süni szintén mindenevő; minden gyerkőcöt ugyanannyira szeret! 

A Stücli szó jelentése: A szó eredete sokféle volt, de kis darab kenyeret, falatkát is érthettek rajta.

Gaborgya, a gesztenyehéj

Most Gaborgya mutatkozik be, aki gesztenyehéjból változott Marokbabává egy természetszerető kisgyermek zsebében! 

Minden baba alja 3D nyomtatott fa, a teteje étkezési szilikon. Gaborgya a szenzoros skála végén helyezkedik el, érdes felülete és a vele végezhető gyakorlatok beindítják és serkentik az agyi idegi kapcsolatok kialakulását. Az aljak és a tetők cserélhetők, a Marokbabákból 56 féle duoszenzoros variáció érhető el! 

A Gaborgya szó jelentése kettős: egyrészt jelenthet viharos, szeles, esős időt, másrészt pedig bolondos, hóbortos, dőre személyt. Eredetileg tájszó, és népies kifejezésként is használatos. 

Pesze, a makk

Pesze egy kis őzikével találkozott ma hajnalban, aki végigörgette az orrával a réten. Olyan jót játszott és olyan nagyokat nevetett, hogy örömében zöld kis makkból, Marokbabává változott! 

Minden baba alja 3D nyomtatott fa, a teteje étkezési szilikon. Pesze a legkisebbeknek lehet az első barátja, hiszen kiválóan alkalmas a kismozgások beindítására, a korai fejlődés támogatására. Súlya és alakja is, valamint enyhe szenzorossága és megnyugtató zöld színe az egyik legcukibb Marokbabává teszi őt! Az aljak és a tetők cserélhetők, a Marokbabákból 56 féle duoszenzoros variáció hozható létre! 

Pesze áll a tornasor végén, de néha a legkisebbekből lesznek a legnagyobbak. 

A Pesze szó jelentése: magyar és szláv eredetű szócska, amely a kis, aprócska jelzőt jelenthette.