
Marokbabáink módszertanát mások mellett Dévény-, és TSMT fejlesztők, óvodapedagógusok, logopédusok, hydroterapeuták, gyógypedagógusok és Alapozó-terapeuták, hordozási tanácsadók, szoptatási tanácsadók és gyermekpszichológusok közösen hozták létre, alakították ki.
Négy korcsoport szerint tartoznak hozzá feladatok (0-1 év – “összebújva”, 1-3 év – “kapaszkodva”, 3-6 év “ölelgetve”, 6-8 év – “kézenfogva”).
A Marokbabákat a tobozok, termések, csigaházak, kavicsok és a kis ősi formák ihlették. Ezekkel a természeti kincsekkel mi is játszottunk gyerekként. Természetbarát anyagokból (fa és étkezési szilikon) készülnek, BPA mentesek. Szenzoros felületüknek és 56 féle duo-szenzoros variációjuknak köszönhetően képesek a taktilis-, vizuális érzékelés útján játék és feladatok közben serkenteni az idegsejti kapcsolatok kialakulását, a velük végzett gyakorlatok, játékos feladatok hatékonyabban épülnek be, válnak készséggé. A babák egyedi formatervei a gyermekek fejlődését segítik a mozgásindulástól a beszédinduláson át az íráskészségig, pl: a csigavonal vezetése vagy az izomtónusok presszúrája a babákkal.
0-tól 1 éves korig éves korban feladatok tartoznak – sok más mellett – a fejfordításhoz, forduláshoz, kúszáshoz, mászáshoz, hangadáshoz, tárgyállandósághoz, tárgyátadáshoz, hangutánzáshoz, ritmusérzékeléshez, textúrához, anyagfogalomhoz, biztonságérzethez, de még az anyatejes tápláláshoz is.

Később az óvodai felkészítéskor már megjelennek saját mozgásfeladatok, vonalvezetések, mennyiségfogalmak, önállóság, színérzékelés, térérzékelés, Iskolaérettség előkészítésében már számfogalom, írás, specifikus torna, vázizom-erősítés, szerepjátékok, történetmesélés, igazságérzet, önbizalom és önkép és felzárkóztatás is.
A Marokbabák különlegessége, hogy minden figurának saját neve, személyisége és természete van, vagyis a gyermekek belső világának részévé tudnak válni, ezáltal szociális-, érzelmi biztonságot is nyújthatnak.
A tesztelések során minden szakmai visszajelzést igyekeztünk beépíteni, amit pl. a Stilianos Babauszoda fejlesztő uszodahálózat vagy a Steps & Play fejlődést támogató online platform szakemberei javasoltak és ezt folytatjuk, vagyis minden szülő, fejlesztő és pedagógus véleménye és visszajelzés elsődleges fontosságú!
Célunk az, hogy anyukák, apukák és a szakemberek is jól tudják használni a gyermekek fejlődésének támogatásában és az is, hogy a szülők hamarabb és könnyebben felismerjék általa, ha fejlesztőhöz kell fordulniuk egy-egy problémával!
Különösen fontos, hogy a Marokbabával megmarad a pedagógusok SZABADSÁGA, hogy a szakmai tudásukkal bővítsék a feladatokat, újakat találjanak ki és kedvük szerint variálják azokat a fejlesztő foglalkozásokon!
Szeretnénk, ha a Marokbaba módszertana mindenkié lenne, ezért kérünk, ha új felhasználási terület, ötlet, játék vagy módszertani kiegészítési javaslatod születik, ne habozz velünk megosztani!